Pierwsze małżeństwo homoseksualne już po Nowym Roku ?!

Pan premier angielski zapowiedział przyśpieszenie głosowania w sprawie możliwości zawierania małżeństw homoseksualnych. Początkowo zakładano, że wprowadzenie ustawy nastąpi przed 2015 rokiem (kolejne wybory parlamentarne) ale kiedy to dokładnie nikt nie wiedział. 

Cameron powiedział, że chce by ustawa weszła w życie jak najszybciej i będzie rozpatrywana przez parlament w styczniu roku nadchodzącego. (Przyszła) Głowa Kościoła Anglikańskiego ma 'wewnętrzne' wahania czy wesprzeć rząd i proponowaną ustawę. Niektórzy z jego wyżej postawionych podwładnych nie zgadzają się by małżeństwa takie były zawierane w kościele, a zdają sobie sprawę z tego, że prędzej czy później do takiej sytuacji dojdzie. Jednak zostawmy na razie nowego Arcybiskupa w spokoju, który ma dość problemów z "kobietą biskupem", a raczej jej brakiem. 

Niektóre organizacje religijne min. Liberalni Żydzi i Religijne Towarzystwo Przyjaciół już zapowiedziały, że uroczystość zawarcia małżeństwa będzie mogła się odbywać w ich obrządku. 

Co z tego wszystkiego wyjdzie, zobaczymy po Nowym Roku.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wsi spokojna, wsi wesoła...

Mitologia rodzinna