First lesbian kiss on british television

Miał miejsce w roku 74` w jednym z odcinków Second city firsts , a jedną z całujących była Alison Steadman, aktorka dramatyczna i komediowa. Polskiej widowni najprędzej znana z "Gavina & Stacey" gdzie wcieliła się w rolę Pam, matki głównego bohatera. Dlaczego dzisiaj o niej ? 

Oczywiście za sprawą telewizora. Pudełko wyświetlające obrazy zaserwowało nam wczoraj pól godzinną perełkę. Monolog napisany przez Colina Hough zatytułowany A civil arrangement - wystawiany głownie na teatralnych deskach, teraz przeniesiony na ekran telewizyjny. 

Isobel grana przez Sreadman, to kobieta po pięćdziesiątce. Żyje w szeregowcu wraz z mężem i córką Kelly. Historia zaczyna się w momencie gdy Kelly szykuje się do poślubienia zdecydowanie starszej od siebie Janice. I właśnie o przygotowaniach do tego ślubu, wszystkim co było przed jak i po, dowiadujemy się z opowieści Isobel. 

Warte uwagi ze względu na to jak i przez kogo historia jest opowiadana. Nie często zdarza się, że przedstawiane jest coś z punktu widzenia rodziców/osób ze starszego pokolenia. Którzy jacy są  i jakie mają nastawienie tematu pewnie każdy na własnej skórze odczuł nie raz. 

Całość do obejrzenia tu. Mam nadzieję, że nawet tym spoza krainy deszczowców uda się obejrzeć.Alison Steadman jako Isobel.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wsi spokojna, wsi wesoła...

Mitologia rodzinna